Vopak logo
Nederlands / English

 
print

Startsein miljoeneninvestering in Rotterdamse olieterminals van Vopak

14 november 2005
14 november 2005

Vandaag is met de ondertekening van een Letter of Intent tussen Vopak en de aannemerscombinatie Verwater - Visser & Smit Hanab het startsein gegeven van een miljoenen investering in Vopak's Rotterdamse olieterminals. Dit maakt deel van uitgebreid investeringspprogramma dat zich richt op de markt voor vliegtuigbrandstof en stookolie. In het totaal wordt er door Vopak een bedrag van € 55 miljoen geïnvesteerd.
 
Het uitgebreide investeringsprogramma omvat:
- Ombouw van 105.000 cbm voor opslag van vliegtuigbrandstof
- Nieuwbouw van 120.000 cbm voor opslag van vliegtuigbrandstof
- Nieuwbouw van 240.000 cbm voor opslag van stookolie
- Een nieuwe Vingerpier met 4 ligplaatsen welke in samenwerking met het Havenbedrijf Rotterdam wordt gebouwd

De bouw zal over enkele weken starten, en de nieuwe capaciteit zal gefaseerd beschikbaar komen vanaf het tweede kwartaal 2006.
 
Rob Nijst, President Vopak Olie Europa, Midden Oosten en Afrika: "met deze miljoenen investering willen we in Rotterdam de logistieke draaischijf worden van Noord West Europa voor de groeiende markt voor vliegtuigbrandstof. In juni dit jaar sloten we hiervoor al een belangrijk contract met Q8 voor een begin volume van 1 miljoen ton per jaar. Daarnaast verstevigen we met deze investering ook onze belangrijke positie als logistieke draaischijf voor stookolie in Noord West Europa."

Meer detail informatie over de projecten op http://oilrotterdam.vopak.com/
Op deze site zal de bouw van de projecten te volgen zijn.

weergave investeringsplannen

Slogan