Rotterdam, 9 juli 2009
Koninklijke Vopak (Vopak) maakt bekend dat met een groep investeerders overeenstemming is bereikt over deelname in een vernieuwd cumulatief financieringspreferente aandelen programma ter grootte van EUR 110 miljoen. De opbrengst van dit vernieuwde programma zal worden aangewend voor de financiering van de verdere groei van de onderneming. Vier van de vijf investeerders in het huidige programma, ASR Nederland, Delta Lloyd, HAL Investments en ING AM Insurance Companies, hebben ingestemd met deelname in dit vernieuwde programma.
In verband met deze transactie zal een Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders worden gehouden op 27 augustus 2009 om de voorgestelde wijzigingen in de voorwaarden van het bestaande cumulatief financieringspreferente aandelen programma met ingang van 31 augustus 2009 goed te keuren, waarbij;
-
het uitstaande bedrag zal worden verhoogd met EUR 84 miljoen naar EUR 110 miljoen;
-
het dividendpercentage zal worden vastgesteld op 7,45% (huidig dividendpercentage is 4,73%) en elke vijf jaar zal worden herzien;
-
het totale aantal stemrechten verbonden aan het vernieuwde cumulatief financieringspreferente aandelen programma met in achtneming van de Corporate Governance Code zal worden vastgesteld, maar in geen geval het aantal stemrechten verbonden aan het bestaande cumulatief financieringspreferente aandelen programma zal overtreffen;
-
overige voorwaarden in lijn met de huidige marktstandaarden zullen worden toegevoegd;
-
de cumulatieve financieringspreferente aandelen (‘Preferente Aandelen’) onder de huidige IFRS-grondslagen als eigen vermogen zullen blijven kwalificeren.
De verhoging van het uitstaande bedrag van EUR 26 miljoen naar EUR 110 miljoen zal deels door de uitgifte van nieuwe Preferente Aandelen en deels door middel van een verhoging van de agioreserve verbonden aan de Preferente Aandelen worden geëffectueerd. De niet deelnemende investeerder in het bestaande programma zal als onderdeel van de transactie door Vopak worden uitgekocht. Als gevolg van de transactie zal het aantal uitstaande Preferente Aandelen toenemen tot circa 20,7 miljoen.
Net als onder de voorwaarden van het bestaande cumulatief financieringspreferente aandelen programma zal Vopak de optie hebben om op jaarbasis een bepaald percentage van het uitstaande bedrag op de Preferente Aandelen terug te betalen en om op de dividendherzieningsdatum alle uitstaande Preferente Aandelen in te trekken.
Jack de Kreij, CFO en lid van de Raad van Bestuur van Vopak:
‘Vopak zet haar groeistrategie voort, gesteund door een sterke balans, financiële flexibiliteit en goede toegang tot schuldfinanciering. Vopaks gewone aandeelhouders hebben recent aan deze strategie bijgedragen doordat 73% stockdividend heeft geaccepteerd in plaats van een uitdrukkelijk verzochte uitkering in contanten. Wij zijn nu verheugd om ook te kunnen aankondigen dat vier van de vijf huidige houders van cumulatief financieringspreferente aandelen hebben ingestemd met deelname in een vernieuwd cumulatief financieringspreferente aandelen programma van EUR 110 miljoen.’
ING trad op als financieel adviseur van de onderneming voor de transactie.
Voor verdere details verwijzen wij naar de informatie betreffende de Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders. De agenda, de aandeelhouderscirculaire en een voorstel tot statutenwijziging inclusief toelichting, zullen op korte termijn beschikbaar worden gesteld op de website van Vopak, http://www.vopak.com/.
Profiel Vopak
Koninklijke Vopak N.V. is ’s werelds grootste onafhankelijke tankterminal operator, gespecialiseerd in de opslag en overslag van vloeibare en gasvormige chemie- en olieproducten. Desgewenst levert Vopak logistieke diensten voor klanten van de terminal.
Vopak exploiteert 80 terminals met een opslagcapaciteit van ruim 27 miljoen cbm in 32 landen.
Deze liggen op strategische plaatsen ten opzichte van de gebruikers en de belangrijkste vaarroutes. Klanten zijn overwegend ondernemingen uit de chemische en olie-industrie voor wie Vopak een grote verscheidenheid aan producten opslaat die zijn weg naar een groot aantal industrieën vindt.
Voor meer informatie
Koninklijke Vopak N.V.
Corporate Communication & Investor Relations
Emilie de Wolf
Telefoon: 010-4002777
E-mail: corporate.communication@vopak.com
Website: http://www.vopak.com/